مشارکت در حوزه فرهنگی اجرای طرح ­های بزرگ را تسهیل می ­کند

Printer Friendly and PDF

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان گفت: مشارکت در زمینه فرهنگی نسبت به زمینه­های دیگر همواره دارای این ویژگی است که علاوه بر ایجاد پویاییِ بیشتر برنامه­ها امکان برگزاری طرح­های بزرگ را به سادگی میسر می­کند

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان، داریوش اسماعیلی پیرامون فعالیت های یک سال اخیر حوزه فرهنگی جهاد اظهار کرد: از جمله مهم‌ترین برنامه­های معاونت فرهنگی در سال 96-95 می­توان به دومین جشنواره دانشجویی داستان کوتاه زاینده‌رود اشاره کرد.

وی افزود: میزانی، استقبال دانشجویان و همین‌طور انتخاب داوران و دیگر برنامه­های جنبی و اصلی مربوط به برگزاری جشنواره نشان از  قرار گرفتن جشنواره زاینده‌رود در کنار دیگر جوایز ادبی مطرح کشور است و این موضوع خود از افتخارات معاونت فرهنگی به حساب می­آید.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان اضافه کرد: همچنین در سازمان دانشجویان هم با تشکیل برخی از کانون­های فرهنگی-هنری هم‌چون کانون داستان، کانون فیلم، عکس و کانون فرهنگ و اندیشه علاوه بر هدفمندتر شدن برنامه­ها به سبب استمرارشان محفلی نیز برای دانشجویان به حساب آمد تا از ظرفیت­های مادی و معنوی این معاونت در جهت برگزاری فعالیت­های فرهنگی بهره­مند شوند.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: در سازمان دانشجویان چنین مشارکت­هایی در برخی از برنامه­ها سبب­ساز فعالیت­های برون­دانشگاهی شده است. همکاری با سازمان رفاهی-تفریحی شهرداری اصفهان، دفتر تخصصی سینما و مرکز آفرینش­های ادبی قلمستان، همین‌طور نگارستان امام خمینی(ره) و انجمن سینمای جوانان ایران از این جمله­اند.

وی اضافه کرد: در سازمان انتشارات این معاونت در سال 95 باید به چاپ و تجدید چاپ تعداد 71 عنوان کتاب اشاره کرد که این رقم نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان به دیگر برنامه‌های معاونت فرهنگی اشاره و خاطرنشان کرد: همایش و نشست یک روزه ایمنی و حقوق ورزشی در اجرای تورهای طبیعت‌گردی و کوهنوردی که در تاریخ 14 بهمن ماه 95 برگزار شد در کنار  برگزاری کارگاه­های آموزشی، بازدیدها و میزگردهای یک روزه از مهم‌ترین فعالیت‌های بخش گردشگری این معاونت محسوب می‌شود.

اسماعیلی گفت: عملکرد مرکز افکارسنجی در سال گذشته در حدود 49 طرح بوده که از این میان می­توان به برگزاری همایش آموزشی تحت عنوان شناخت افکار عمومی ویژه مدیران و کارشناسان روابط عمومی ادارات و ارگان های دولتی و موسسات خصوصی در قالب آموزش رایگان حضوری و الکترونیکی، اشاره کرد.

وی ادامه داد: در بخش افکارسنجی، نظرسنجی برای جامعه وکلا و کارآموزان وکالت در شهر اصفهان و همین‌طور رضایت­سنجی از مشترکین شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان از جمله­ همکاری­ها بوده است.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان اظهار کرد: سازمان فعالیت­های قرآنی نیز همانند دیگر بخش­های فرهنگی نسبت به سال­های گذشته برنامه­ها و کارگاه­های مدون­تری همچون سمینار مهارت‌های زندگی قرآنی و کارگاه­های تقسیر موضوعی قرآن برگزار کرده است.

اسماعیلی به تحقق شعار سال در معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد اصهفان اشاره و اظهار کرد: با بهره‌گیری از رسانه‌های فعال ایسنا و ایکنا تلاش خود را در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید ملی و تولیدکنندگان استان به‌کار برده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: مشارکت در زمینه فرهنگی نسبت به زمینه­های دیگر همواره دارای این ویژگی است که علاوه بر ایجاد پویاییِ بیشتر برنامه­ها امکان برگزاری طرح­های بزرگ را به سادگی میسر می­کند؛ همان‌طور که نام جهاددانشگاهی واحد اصفهان را در سطوح جامعه مطرح می‌کند.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان گفت: تدوین برنامه بلندمدت 5 ساله ششم معاونت فرهنگی واحد با هدف شناسایی و به روز کردن هویت دینی و انقلابی جهاد دانشگاهی و انتقال این هویت به نسل‌های جدید از جمله اهداف مهم و اختصاصی این واحد به‌شمار می‌آید.

اسماعیلی اضافه کرد: این برنامه در قالب برنامه‌های عملیاتی مدون و با سنجه‌های قابل اندازه‌گیری تدوین شده و در دست اجرا است؛ امیدواریم این برنامه بتواند در راستای اهداف کلان و ماموریت‌‌های جهاد به چشم‌انداز موردنظر واحد در این خصوص جامه عمل بپوشاند.